Rekrutacja 2020/2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od  6  do 16 lat do nauki w PSM I st. im. Arno Kanta w Działdowie.
W naszej szkole uczymy gry na skrzypcach, wiolonczeli, fortepianie, gitarze, flecie i klarnecie.
Złóż wniosek (do pobrania w zakładce
REKRUTACJA).
Przyjdź na badanie predyspozycji muzycznych.

Młody miłośniku muzyki czekamy właśnie na Ciebie! 

Termin składania wniosków upływa w dniu 29 maja 2020 roku.
Szczegółowe informacje zostały umieszczone z zakładce REKRUTACJA.


Szanowni Państwo!


W naszej szkole można nauczyć się profesjonalnej gry na takich instrumentach jak: fortepian, skrzypce, flet poprzeczny, klarnet ,gitara klasyczna i wiolonczela. W trakcie nauczania, które prowadzimy w cyklu cztero lub sześcioletnim (dla młodszych i starszych dzieci), uczymy także teorii muzyki, grania zespołowego, rytmiki oraz śpiewu w chórze. Każdy uczeń, który uczy się gry na innym instrumencie głównym niż fortepian, w ostatnich latach nauki uczy się także podstaw gry na tym właśnie instrumencie.

W szkole istnieje możliwość wypożyczenia instrumentów, co umożliwia każdemu dziecku ćwiczenie w domu.

Zajęcia w naszej szkole odbywają się popołudniami, co w żaden sposób nie koliduje z zajęciami w szkołach podstawowych czy gimnazjach do których dzieci uczęszczają.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani pedagodzy (wszyscy są magistrami sztuki, absolwentami Akademii Muzycznych). Takiej kadry nie ma w całym powiecie działdowskim.

Ukończenie naszej szkoły daje możliwość dalszego kształcenia się w szkołach muzycznych wyższego stopnia (inne placówki nie dają tej możliwości) i nastpnie wykonywania pięknego  zawodu artysty muzyka. Dowiedziono, że uczniowie szkoły muzycznej radzą sobie dużo lepiej niż nieumuzykalnieni rówieśnicy z nauką języków obcych oraz przedmiotów ścisłych.

Nauka w naszej szkole jest bezpłatna.

Obecnie do PSM I st. w Działdowie uczęszcza 102 dzieci i młodzieży z Działdowa, Lidzbarka, Żuromina, Iłowa, Rybna, Gralewa i Nidzicy oraz okolicznych wsi. Grono Pedagogiczne liczy 14 nauczycieli uczących gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, flecie,klarnecie i wiolonczeli. Do pracy przyjeżdżają z Olsztyna, Mławy, Iławy i Gdańska. Szkoła posiada Salę Koncertową na 65 miejsc i 11 sal lekcyjnych.

 

BIP